GooglePlus

Google Plus’ın Web Siteniz ve Seo İçin önemi

Google Plus'ın Web Siteniz ve Seo İçin önemi

Teknolojik olarak gelisimini sürdüren Google, Google Plus ile Sosyal Ag pazarına önemli bir giris yaptı.Facebook veya Twitter kadar aktif kullanıcıya ulaşmamıs olsa dahi, bünyesinde bulundurdugu bircok özellik ile icerik pazarlama veya ürün pazarlaması acısından önemli bir asama kaydetmenize yardımcı olabilir.
Google Plus, web üzerinde paylasımı gercek hayattakine benzer hale getirmeyi amaçlıyor mottosuyla yola cıkan Google’ın sosyal agı, Facebook ile benzerlik gösteren Like (Begen) butonuyla sitelerinizin artılanmasını ve hangi kullanıcıların hangi icerikleri daha cok önemsedigini daha kolay kavrayabilmesi hususunda algoritmasının isini de kolaylastırmıs oldu.
Google Plus ta en cok artılanan sitenin Google üzerinde daha başarılı olacagı manasını taşımamakla birlikte gözardı edilemeyecek bir nokta oldugunun bilinmesini isteriz.
Önemli bir yenilik olan Google+ arama sonuçlarının aranan içerikle paralel sonuçlar ortaya koyması için yapıldıgını düsünürsek Seo bakıs acımız noktasında gözardı edilemeyecek bir yenilik oldugunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
Kimilerine göre backlink (besleme linki) artık Google için cok fazla bir anlam ifade etmiyor dense bile bize göre algoritmanın dogru sonuçlar üretebilmesi için hala ciddi bir öneme sahip. Dogru refere edilmis siteler ile birlikte sosyal medyanın gücünü daha iyi hissedebilmemiz Google Plus ve benzeri sosyal medya hesaplarınız dan sitenizi beslemeyi unutmayın.

Top magnifier