Google'ın yeni işletim sistemi 'nesnelerin interneti' cihazlarıyla uyumlu olacak!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 18/08/2016
Google'ın yeni işletim sistemi Fuchsia, IoT cihazlarıyla uyumlu bir şekilde çalışacak. Teknoloji  Yazılım   Google'ın yeni işletim sistemi 'nesnelerin interneti' cihazlarıyla uyumlu olacak! Bundan sadece birkaç gün önce, yazılım devi Google'ın yeni bir işletim sistemi üzerinde çalıştığı haberini sizlerle paylaşmıştık. Fuchsia isimli bu yeni işletim sisteminin hangi cihazlarda kullanılmak amacıyla geliştirildiğini bir türlü anlaşılamamıştı. Alışılmadık şekilde Linux […]

Google'ın yeni işletim sistemi Fuchsia, IoT cihazlarıyla uyumlu bir şekilde çalışacak.


Bundan sadece birkaç gün önce, yazılım devi Google'ın yeni bir işletim sistemi üzerinde çalıştığı haberini sizlerle paylaşmıştık. Fuchsia isimli bu yeni işletim sisteminin hangi cihazlarda kullanılmak amacıyla geliştirildiğini bir türlü anlaşılamamıştı. Alışılmadık şekilde Linux tabanlı olmayan Fuchsia'nın, tüm cihazlarda çalışabileceğini iddia eden bazı kaynaklar vardı. Ancak yeni gelen bilgiler, Google'ın bu işletim sistemini IoT (nesnelerin interneti) cihazları için geliştirmiş olabileceğini ortaya çıkardı.
1471440954_raspberrygoogle.png
Google'da çalışan Travis Geiselbrecht, Google'ın yeni işletim sistemi hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Üstü kapalı konuşan Geiselbrecht, yeni işletim sisteminin Raspberry Pi 3 ile uyumlu olarak çalışabileceğini ve hatta çok yakında bu cihazlar için kullanıma sunulacağını söyledi. Raspberry Pi, birkaç dolara IoT bilgisayarları satmasıyla biliniyor.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down