Google Play'de düğme değişikliği!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 28/01/2016
Google, Play Store'da muhtemelen farkına varmadığınız, küçük bir değişiklik yaptı! Play Store'da düğme değişikliği! Play Store'daki yorumları puanlandırma sistemi, artık biraz daha basit. Yapılan değişiklik sonrasında uygulamalara yapılan yorumlar için yalnızca "beğen" düğmesine ve spam olarak raporlama düğmesine sahip olacaksınız. Önceki sistemde başkalarının yorumları için olumlu veya olumsuz oy verebiliyordunuz. Ancak olumsuz oyun taşıdığı anlam […]

Google, Play Store'da muhtemelen farkına varmadığınız, küçük bir değişiklik yaptı!
Play Store'da düğme değişikliği!

Play Store'daki yorumları puanlandırma sistemi, artık biraz daha basit.
Yapılan değişiklik sonrasında uygulamalara yapılan yorumlar için yalnızca "beğen" düğmesine ve spam olarak raporlama düğmesine sahip olacaksınız. Önceki sistemde başkalarının yorumları için olumlu veya olumsuz oy verebiliyordunuz. Ancak olumsuz oyun taşıdığı anlam biraz belirsiz olduğundan Google, işlevi kaldırmayı tercih etmiş görünüyor. Olumsuz oy vermeye yarayan düğme, yorumun faydalı olmadığı anlamına gelebildiği gibi, aynı fikre sahip olmadığınız anlamına da gelebiliyordu.
Değişiklik, Android Lollipop'lu telefonumuzda etkin hale gelmiş görünüyor. Size de etkin olup olmadığını kontrol etmek için Play Store'da herhangi bir uygulamayı açıp, Tüm Yorumlar üzerine dokunarak yorum listesini açabilirsiniz.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down