Google Play Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 18/04/2016
Google Play kullanan Android işletim sistemi kullanıcıların Google Play üzerinden yaptığı aramalara kayıt altına alındığını unutmamalıdır. Kayıt altına alınan bu aramalar daha sonraki aramalarda kullanıcılarına öneri olarak sunulabilmektedir. Bu konuda sorun yaşayan ya da bu tür bir arama geçmişinin kayıtlı kalmasını istemeyen kullanıcılar Google Play arama geçmişini temizleyebilmektedir. Kişisel kullanım bilgilerinin kayıtlı olmaması adına kişilerin […]

Google Play kullanan Android işletim sistemi kullanıcıların Google Play üzerinden yaptığı aramalara kayıt altına alındığını unutmamalıdır.
google-play-arama-gecmisi-nasil-temizlenir
Kayıt altına alınan bu aramalar daha sonraki aramalarda kullanıcılarına öneri olarak sunulabilmektedir. Bu konuda sorun yaşayan ya da bu tür bir arama geçmişinin kayıtlı kalmasını istemeyen kullanıcılar Google Play arama geçmişini temizleyebilmektedir.
Kişisel kullanım bilgilerinin kayıtlı olmaması adına kişilerin arama geçmişini silmesi yeterli olacaktır. Android işletim sistemlerinde Google Play arama geçmişinin silinebilmesi adına ilk olarak kişilerin Google Play hesabına giriş yapması gerekmektedir. Bu hesapta oyun ve uygulamaları indirilebilmesinin yanı sıra pek çok ayar da yapılabilmektedir.
goo1
Google Play Store arama geçmişini temizlemek isteyenlerin Google Play'e üzerinde yer alan soldaki menü açması ve bu menüden ayarlar seçeneğini seçmesi gerekmektedir.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down