Facebook'ta ne kadar süre harcandığı görülebilecek

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 22/11/2018
Sosyal ağ Facebook'a kısa bir süre sonra gelmesi beklenen yeni özellik sayesinde ne kadar süre harcadığınızı görebileceksiniz. Son aylarda uygulama ya da platformlarda ne kadar süre harcandığını göstermek popüler bir konu haline geldi. Önce Apple'ın iOS 12'de Screen Time özelliğini devreye alması, ardından Google'ın Android 9.0 Pie işletim sisteminde benzer bir özellik sunması ile gündeme gelen bu […]

Sosyal ağ Facebook'a kısa bir süre sonra gelmesi beklenen yeni özellik sayesinde ne kadar süre harcadığınızı görebileceksiniz.

Son aylarda uygulama ya da platformlarda ne kadar süre harcandığını göstermek popüler bir konu haline geldi. Önce Apple'ın iOS 12'de Screen Time özelliğini devreye alması, ardından Google'ın Android 9.0 Pie işletim sisteminde benzer bir özellik sunması ile gündeme gelen bu yenilik şimdi de sosyal ağlara geliyor.

Facebook'ta ne kadar süre harcandığı görülebilecek

Kısa süre önce Instagram'a da geleceği açıklanan ekran süresi özelliği Facebook'ta da aktif olacak. Bu sayede kullanıcılar sosyal ağda ne kadar zaman geçirdiğini görebilecek. Aslında yaklaşık 4 ay önce geleceği açıklanan bu özellik nihayet resmileşti ve kısa süre sonra kullanıma sunulacak
Ancak bu özellik daha çok uyarı anlamında kullanılacak. Yani mobil işletim sistemlerinde olduğu gibi bir engelleme ya da sınır koyma özelliği bulunmayacak. Sadece kullanıcıya sosyal ağı ne kadar kullandığı konusunda bilgi verilecek.
Yeni özelliğin tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ayrıca yeni özellik kullanıma sunulduğunda ilk etapta hangi ülkelerde hayata geçirileceği konusunda da bilgi verilmedi.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down