Facebook, Türkiye'ye temsilci atama kararı aldı.

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 18/01/2021
Facebook'tan flaş Türkiye kararı. Sosyal medya platformu Facebook, Türkiye'ye temsilci atama kararını verdiğini duyurdu. “Aldığımız karar, Facebook Topluluk Standartları’nı ya da devlet kurumları tarafından yapılan içerik kaldırma taleplerinin incelenme süreçlerini değiştirmiyor. Dolayısıyla, bu ilkelere uygun olmayacak bir şekilde hareket etmemiz için ısrar edilmesi halinde temsilcimizi geri çekeceğimizi belirtmek isteriz.” Türkiye’de temsilci bulundurmasını öngören düzenlemede 3. […]

Facebook'tan flaş Türkiye kararı. Sosyal medya platformu Facebook, Türkiye'ye temsilci atama kararını verdiğini duyurdu.

“Aldığımız karar, Facebook Topluluk Standartları’nı ya da devlet kurumları tarafından yapılan içerik kaldırma taleplerinin incelenme süreçlerini değiştirmiyor. Dolayısıyla, bu ilkelere uygun olmayacak bir şekilde hareket etmemiz için ısrar edilmesi halinde temsilcimizi geri çekeceğimizi belirtmek isteriz.”

Türkiye’de temsilci bulundurmasını öngören düzenlemede 3. aşamanın sonuna gelindi. Sürenin dolmasına 1 gün kala Facebook temsilci atayacağını açıkladı.

Özellikle son günlerde Whatsapp kullanıcıların kaybetmesinin büyük etki olduğunu söylenmektedir. Facebook bu kararı ile reklam yayıncılarına müjdeli haber vermiş oldu.

Türkiye'de 2milyon kişinin reklamlarla doğrudan bağlantılı olmasıyla beraber gelir kaynaklarını kaybetmek istemedi.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down