Facebook terörizme karşı politikalarını eleştirenlere yanıt verdi.

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 10/12/2015
        Facebook sosyal ağ terörist içeriğe cevabında yeterince hızlı olmadığını söylüyor eleştirilere yanıt verdi. Açıklamada, bir tepki […]

Facebook Terörizme karşı yanıt
 
 
 
 
Facebook sosyal ağ terörist içeriğe cevabında yeterince hızlı olmadığını söylüyor eleştirilere yanıt verdi.
Açıklamada, bir tepki olarak yayınlanmıştır Change.org dilekçe fazla 135.000 imza, Ürün Politikası dedi Başkanı Global Facebook'un Monika BICKERT, topladığı "terörist, terör örgütü propagandası ya da terör öven için Facebook yeri yoktur."
Başlıklı dilekçede, "Sevgili Facebook, için teşekkürler 'Emniyet Kontrolü,' ama ISIS mücadeleye, sen çok daha iyi yapabilirim!". Sonrası hemen saldırıların ardından saat Paris'te saldırıların arkasında teröristlerin destek mesajları gönderme vardı "sahte hesaplar" için yeterince hızlı yanıt vermiyor Facebook çarptı.

Her 5 dakikada, ISIS bot hesapları başlık görüntüsü olarak Bataclan katliamının kanlı resim ile yanlısı ISIS hesaplarına bağlantıları ile birlikte saldırıların sorumluluğunu, iddia deyimi gönderdi. Mesajların içeriği, onlar bize sneered gibi, (intihar bombacıları) onların «cesur aslanlar» övgü verdi bize tehdit ve cihad propagandası videoları gönderme tuttu.

Facebook sonunda bu iletileri kaldırıldı ancak Dilekçe yazarı Julie Guilbault, sosyal ağ bunu çok uzun sürdü söyledi. O şirketin hızla pornografi algılamak ancak gelişmiş teknoloji kullandığını söyledi "Bu terör ve yayınlama boyun kesme videoları savunan gelince:. Merak etmeyin, onlar içerikten önce rahat bir gecikme keyfini çıkarabilir ya da hesap silinecek"
In bir mesaj Change.org Salı günü yayınlanan, BICKERT "Biz siteyi kullanarak terörist veya terör grupları yok olmasını sağlamak için sürekli çalışıyoruz" dedi ve terör içeriği bildirmek için kullanıcılarına dayanan olduğunu kaydetti.

İçerik bize rapor edildiğinde, düzinelerce dilde uzmanlığı ile yüksek eğitimli küresel ekibi tarafından gözden geçirilir. Ekip saat raporlarını gözden geçirmekte ve derhal gözden herhangi terörle ilgili raporlar öncelik verir.
Biz kimseyi veya bir şiddet misyonu vardır veya terör eylemleri yapan herhangi bir grubu kaldırmak. Biz de bu grupların veya kendi eylemleri için destek ifade eden herhangi bir içeriği kaldırma. Ve biz orada bitmiyor. Biz terörist ilgili malzeme bulmak, biz bakmak ve aynı zamanda içeriğin ihlal ilişkili kaldır.
Kriz dünyanın herhangi bir yerindeki durumda, bizim çalışanları örgütleyen ve gerekirse biz sitede herhangi bir ihlal içeriğin hızlı bir şekilde cevap verebilmek olduğundan emin olmak için kaynakları kaydırır. Biz hızla hareket etmeye hazır olduklarını, böylece, örneğin, Paris'te son saldırıların ardından, biz de son bilgileri almak için, sivil toplum örgütleri, medya ve hükümet yetkililerine hemen ulaştı. Çalışanlarımız, özellikle Fransızca konuşanlar, birçoğu eden raporlarda başak yanıt vermek için gece gündüz çalıştı.

BICKERT da Facebook kullanıcılarının iyi nedenler için "üzücü içerik" paylaştığınızda böyle bir konunun bilincini teşvik etmek ve bu bağlamda paylaşılan içeriği engellemek olmadığını, kat olduğunu kaydetti.
"Uçucu bölgelerinde birçok insan Facebook, bu insanlara bir ses sağlar. Medya kameraların kapsamı dışında kalan tarifsiz dehşet acı ve biz o sesi korumak istiyoruz. Bu nedenle, biz insanların bu olayları tartışmak ve bazı türleri paylaşmak için izin şiddet görüntüleri ama onlar açıkça bilinçlendirmek ve şiddete kınama yapıyoruz sadece. "

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.
Top magnifierarrow-down