Facebook Pay Ödeme Sistemini Aktif Etti

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 14/11/2019
Facebook Pay ödeme sistemini Amerika'da denemeye başladı. Türkiye'ye ne zaman gelir bilinmez ama Instagram Shopping sonrası ödeme sistemi de kurmasıyla beraber e-ticaret altyapılarına etkisi olacağını belli ediyor.  Daha hızlı satış ile daha fazla kullanıcıyı Instagram'ı kullanmasını sağlamaya çalışan Facebook, böylelikle kullanıcılarının her isteğine karşılık vererek karlılığını arttırmayı hedefliyor. Nasıl Çalışır! Sadece birkaç dokunuşla Facebook Pay veya […]


Facebook Pay ödeme sistemini Amerika'da denemeye başladı. Türkiye'ye ne zaman gelir bilinmez ama Instagram Shopping sonrası ödeme sistemi de kurmasıyla beraber e-ticaret altyapılarına etkisi olacağını belli ediyor. 

Daha hızlı satış ile daha fazla kullanıcıyı Instagram'ı kullanmasını sağlamaya çalışan Facebook, böylelikle kullanıcılarının her isteğine karşılık vererek karlılığını arttırmayı hedefliyor.

Nasıl Çalışır!

Sadece birkaç dokunuşla Facebook Pay veya Facebook'ta Messenger'ı kullanmaya başlayabilirsiniz:

1)Facebook uygulamasında veya web sitesinde "Ayarlar"> "Facebook Pay" gidin

2)Bir Ödeme Yöntemi Ekle

3)Bir sonraki ödeme yaptığınızda, Facebook Pay’i kullanın.

Facebook Pay WhatsApp ve Instagram'da kullanıma sunulduktan sonra, doğrudan her uygulamanın içinde kurabilirsiniz.

Facebook Pay, PayPal'ın yanı sıra kredi ve banka kartlarını da destekleyecektir. Ödemeler, PayPal, Stripe ve dünyadaki diğer şirketlerle ortaklaşa yapılmaktadır. Facebook Pay, mevcut finansal altyapı ve ortaklıklar üzerine kuruludur.

Ödemelerde Güvenlik ve Koruma

Para gönderirken veya ödeme yaparken ekstra bir güvenlik katmanı için bir PIN ekleyebilir veya dokunmatik veya yüz kimliği tanıma gibi cihaz biyometriklerinizi kullanabilirsiniz. 

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down