Facebook Messenger Çoklu Hesap Uygulamasını Resmen Yayınladı

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 23/02/2016
En popüler anlık ileti uygulamalarından biri olmasına rağmen, aynı cihazda birden fazla hesap açılmasına izin vermeyen Facebook Messenger, çoklu hesap desteği için bir süredir test aşamasındaydı. Yapılan testler başarı ile sonuçlandı ve Facebbok Messenger çoklu hesap desteğini yayına aldı. Artık tek Facebook Messenger‘de birden fazla hesap açılabilecek. Peki ya mahremiyet!.. Malum konu anlık mesajlaşma olunca […]

En popüler anlık ileti uygulamalarından biri olmasına rağmen, aynı cihazda birden fazla hesap açılmasına izin vermeyen Facebook Messenger, çoklu hesap desteği için bir süredir test aşamasındaydı. Yapılan testler başarı ile sonuçlandı ve Facebbok Messenger çoklu hesap desteğini yayına aldı. Artık tek Facebook Messenger‘de birden fazla hesap açılabilecek.
image
Peki ya mahremiyet!..
Malum konu anlık mesajlaşma olunca kullanıcıların aklındaki soru işareti ‘güvenlik’ oldu. Onun da kolayı var. Öncelikle Messenger uygulamamızı güncelliyoruz ve bunu yaparken şifreleme seçeneğini de işaretliyoruz. Daha sonra Messenger ‘Ayarlar’ kısmından ‘Hesap Ekle‘ butonu aracılığı ile diğer hesabımızı ekliyoruz. Artık tek uygulamada iki hesabımız var. Hesaplar arası geçiş yaparken, giriş yaparken diğer hesabımızın şifresine ihtiyacımız var. Diğer hesaba gelen bildirim ve bildirim sayısını görebilirken, içeriği ve kimden gönderildiği gibi detaylara erişemiyoruz. Bu özelliğin çocuklarıyla aynı cihazı kullanan ebeveynler için de işlevsel olacak gibi görünüyor.
Nasıl aktif kullanabiliriz?
Özelliği telefonunda göremeyenler şaşırmasın. Bu özelliği aktif edebilmek için Facebook Meseenger uygulamanızı güncellemeniz gerekiyor. Ayrıca Facebook Messenger yeni özelliğini dünyanın farklı yerlerinde ve farklı zaman dilimlerinde güncelleyecek.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down