Facebook Lite Kanatlandı Uçuyor

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 12/03/2016
Facebook'un resmi uygulaması Facebook Lite, günden güne daha da popüler hale geliyor. Facebook geliştirme takımı tarafından yapılan Facebook Lite tarayıcılar yerine mobil uygulama üzerinden Facebook'a giriş yapmayı sağlarken, bu konuda büyük bir farkı da ortay koyuyor. Fotoğraf ve video paylaşımının yoğunlukta olduğu Facebook, bu nedenle özellikle mobil veriyi çok daha fazla tüketirken, Facebook Lite ile […]

Facebook'un resmi uygulaması Facebook Lite, günden güne daha da popüler hale geliyor.
facebook-lite-kanatlandi-ucuyor
Facebook geliştirme takımı tarafından yapılan Facebook Lite tarayıcılar yerine mobil uygulama üzerinden Facebook'a giriş yapmayı sağlarken, bu konuda büyük bir farkı da ortay koyuyor. Fotoğraf ve video paylaşımının yoğunlukta olduğu Facebook, bu nedenle özellikle mobil veriyi çok daha fazla tüketirken, Facebook Lite ile bu konuda iyi bir çözüm bulunmuş durumda.
Facebook Lite ile veri kullanımını minimuma düşürmek isteyen yazılımcılar, bu konuda oldukça başarılı bir uygulamaya da imza atmış durumda. Kullanıma sunulduğu ilk günlerde kullanıcıların çok ilgi göstermediği fakat günden güne veri tüketimi konusundaki farkı anlaşıldıkça daha fazla kişi tarafından tercih edilmeye başlanan Facebook Lite, şu anda 100 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda.
Facebook Lite için yapılan resmi açıklamalarda özellikle Brezilya ve Hindistan gibi ülkelerde uygulamanın çok kullanıldığı ifade edilirken, uygulama 1 MB büyüklüğünde. Uygulama marketlerden çok kısa bir süre içerisinde indirilerek kurulabilen uygulamanın bu özelliği bile onu kullanılabilir kılıyor.
Veri Kullanımı Düşük
Fotoğraf ve video konusunda kendi özel sistemi ile ön bellekleme yapan Facebook Lite, bu sayede tekrar tekrar aynı verileri yüklemezken, pek çok yazılımsal desteğiyle de kullanıcılara kota dostu bir uygulama olarak sunuluyor. Ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulan uygulama, Facebook'a mobil olarak tarayıcılar ile giriş yapan kullanıcılara da sürekli tanıtılarak, indirim teşvik ediliyor.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down