Facebook Lite, 100 Milyonu Devirdi

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 14/03/2016
Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya platformu, yayımlanan daha düşük boyutlu versiyonu olan Facebook Lite ile büyük bir başarıya ulaşmış bulunmakta… Şu anda akıllı telefonlarda rahatlıkla kullanılabilen Facebook, aslına bakarsak arka planda epey bir zararı olan uygulama. Telefonun hem pilini hem de performansı bazen epey sömüren uygulama, bu nedenden ötürü pek çok kez ağır eleştiri […]

Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya platformu, yayımlanan daha düşük boyutlu versiyonu olan Facebook Lite ile büyük bir başarıya ulaşmış bulunmakta…
facebook-lite-100-milyonu-devirdi-6733047
Şu anda akıllı telefonlarda rahatlıkla kullanılabilen Facebook, aslına bakarsak arka planda epey bir zararı olan uygulama. Telefonun hem pilini hem de performansı bazen epey sömüren uygulama, bu nedenden ötürü pek çok kez ağır eleştiri almıştı. Ayrıca eski model akıllı telefonlarda oldukça zor kullanılan uygulama, şimdilerde ise daha düşük boyutlu versiyonu ile gönülleri almaya çalışıyor. Bu nedenden ötürü geliştirilen Facebook Lite uygulaması, açıklanan bilgilere göre birçok ülkede büyük bir başarıya imza atmış bulunmakta. Dünya’nın birçok bölgesinde kullanıma sunulan Lite’ın milyonlarca kişiye eriştiği açıklandı.
Belirtilenlere göre Facebook Lite, şu anda 150 farklı ülkede kullanılabilir durumda. Toplamda tam 100 milyon kullanıcıya erişen uygulama, bölge bazlı çeşitli yerlerde en çok indirilen uygulamalardan biri dahi olmayı başardı. Uygulamayı en çok kullanan ülkeler ise Brezilya, Hindistan, Endonezya, Meksika ve Filipinler olarak gözükmekte. Burada yaşayan kişilerin Lite uygulamasına epey rağbet gösterdiği açık bir gerçek.
Aslına bakarsak bahsi geçen uygulamanın daha çok az gelişmiş ülkeler için geliştirildiğini söyleyebiliriz. 42 MB boyuta sahip olan ancak güncellemeler ile boyutu epey genişleyen Facebook uygulamasına nazaran sadece 1 MB alanı kaplayan Facebook Lite, aynı zamanda düşük veri kullanmakta. Bu nedenden ötürü altyapı çalışmaları sağlam olmayan ülkelerde güzel bir performans sunan Lite, açıkçası başarılı olmuşa benziyor.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down