Clubhouse Uygulaması: Nedir, Nasıl Kullanılır

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 09/02/2021
Clubhouse Uygulamasında yeni misiniz? Clubhouse sosyal medya uygulamasını nasıl kullanacağınızı merak mı ediyorsunuz? Clubhouse'un nasıl çalıştığını ve kendi otoritenizi ve işinizi inşa etmek için Clubhouse App nasıl kullanabileceğinizi keşfedeceksiniz. Clubhouse Uygulaması Nedir? Son birkaç haftadır sosyal medyada takılıyorsanız, muhtemelen yeni bir moda sözcük duymuşsunuzdur: Club House. Bu yeni platform, insanların gerçek zamanlı olarak sohbet etmelerine, hikayeleri […]

Clubhouse Uygulamasında yeni misiniz? Clubhouse sosyal medya uygulamasını nasıl kullanacağınızı merak mı ediyorsunuz?

Clubhouse'un nasıl çalıştığını ve kendi otoritenizi ve işinizi inşa etmek için Clubhouse App nasıl kullanabileceğinizi keşfedeceksiniz.

Clubhouse Uygulaması Nedir?

Son birkaç haftadır sosyal medyada takılıyorsanız, muhtemelen yeni bir moda sözcük duymuşsunuzdur: Club House. Bu yeni platform, insanların gerçek zamanlı olarak sohbet etmelerine, hikayeleri paylaşmalarına, işbirliği yapmalarına ve diğer birçok donanıma ihtiyaç duymadan seslerini kullanarak birbirlerinden fikir alışverişinde bulunmalarına olanak tanır.

Clubhouse'u gerçekten ayıran şey münhasırlıktır. Bir sosyal medya platformunun başarısını, her gün bu platforma giriş yapan ve kullanan aktif üye sayısıyla ölçmeye eğilimli olsak da, Clubhouse başarıyı Silikon Vadisi'nin sosyal sıcak noktası olarak görüyor. Davetler üzerindeki kısıtlamalar sadece girişimciler ve iş seçkinleri arasındaki çekiciliğini körükledi.

Clubhouse uygulaması nasıl kullanılır: işletme sahipleri ve pazarlamacılar için kullanım analizleri

Sosyal medya platformları gelip giderken ve diğer platformlarda ünlüler ve teknoloji devleri varken, Clubhouse, sosyal medya pazarlamasını kafasında bildiğimiz gibi çevirmenin tüm işaretlerini gösteriyor. İşte Clubhouse'un bir sonraki büyük sosyal medya platformu olmasının birkaç nedeni:

Sektörünüzün veya dışındaki profesyonellerle iletişim kurma ve iletişim kurma fırsatı sunar.
Çeşitli konularda gerçek zamanlı sohbetlerle dolu olan odalarla sohbetler değiştirilir.
Club House, üretilen içerikten ziyade yüksek değerli konuşmalara odaklanır.
Clubhouse kullanıcılarına çok sadık ve koruyucu bir yapıdadır. Özellikle uygulamaya herkesi almıyorlar, kullanıcıların arkadaşlarını davet etme sistemi vardır. Bu da kullanıcılara kendilerini özel hissetme hissi vermektedir.

En önemlisi, Clubhouse nihayet sosyal medyaya diğer platformların büyük ölçüde görmezden geldiği faktörü getiriyor: ses.Facebook, Instagram ve Twitter gibi platformlar görsel ve yazılı medyaya (başlıklar, resimler ve videolar gibi) odaklanırken, Clubhouse odağı yalnızca ses formatına özen gösteriyor.

Clubhouse uygulaması hala özel beta aşamasında olsa da, tüm arkadaşlarınızla uygulamaya buluşamazsınız.Ancak uygulama android kullanıcılarına da açıldıktan sonra, Clubhouse arkadaşlarınızla bir araya getirmek için harika bir yeni yer haline gelir ve onlarla iletişim kurmanın yeni bir yolunu açar.Ayrıca, sohbet ederken ve diğer kulüp üyeleriyle tanışırken, sizi doğal olarak diğer sosyal medya kanallarınıza kadar takip ettiklerini göreceksiniz.

Clubhouse, katılımcıların birbirleriyle iletişim kurmaları ve etkileşimde bulunmaları için sanal ve hatta kişisel etkinliklere eşlik edebilecek bir oda şeklinde samimi, özel bir topluluk sunar.

Her katılımcının izni olmadan uygulama odalarındaki konuşmaları kaydetmek ve kopyalamak, platformun Kullanım koşullarına kesinlikle aykırıdır. Bununla birlikte, konuları odanın genel başlığına ve açıklamasına ekleyerek içerik moderatörlüğü yapmak amacıyla yeni bir oda başlatabilirsiniz. Daha sonra soru sormak, diğer üyelerle röportaj yapmak, çeşitli konularda soru ve cevap yapıp, kullanıcıları bir araya getirmek için de bir oda kullanabilirsiniz.

Not: bir kulüp odası başlattıktan sonra, odanın başlığını veya açıklamasını düzenleyemez veya değiştiremezsiniz, böylece oda başladıktan sonra kayda başlamaya karar veremezsiniz. Bu, odayı ayarlarken yapmanız gereken bir karardır, böylece insanlar için uygun bildirimleri ekleyebilirsiniz.

Herkes bağlantılarından biriyle özel bir sohbet başlatabildiğinden, Clubhouse ağ oluşturma veya işbirliği fırsatları ile ilgili özel konuşmalar yapmak için harika bir yerdir. Oda kapatıldıktan sonra, hiçbir şey kaydedilmez, bu da tüm konuşmayı özel ve güvenli hale getirir.

Network oluşturma, hepimiz kendi sektörlerdeki uzmanlarla ağ oluşturma ve öğrenmenin değerini biliyoruz, ancak diğer girişimlerden, küçük işletme sahiplerinden, milyonlarca dolarlık Ceo'lardan ve teknoloji devlerinden öğrenmenin değerini hayal edin. Birçoğumuz için, sadece konferanslarda konuştuklarında duyabiliyorduk. Şimdi Clubhouse, bir odayı onlarla paylaşmayı, doğrudan bir soru sormayı ve gerçek zamanlı olarak bir cevap almayı mümkün kılan bir platform inşa etti.

1: Clubhouse uygulamasına nasıl katılım sağlarız.

Clubhouse hala özel bir beta aşamasındadır ve yalnızca iPhone kullanıcıları için kullanılabilir, android kullanıcıları için ne zaman açılır bilinmiyor.

Platforma girmenin sadece iki yolu var ve her ikisi de zaten uygulamada bulunan insanlarla yakın ilişkiler gerektiriyor:

Birincisi, Clubhouse'a katıldığında, otomatik olarak telefon numarasını kullanarak birisine gönderebileceği bir davetiye verilir. Bu, app üyelerinin sadece bir arkadaştan ziyade iyi bir arkadaş gibi yakın bağları olan insanlara davetiye göndereceği anlamına gelir. Kullanıcı bir süre Clubhouse'da olduğunda odaları ve konuşmaları yönetmek için zaman harcadığında, göndermek için daha fazla davetiye kazanabilirler.

İkincisi, Clubhouse'un Web sitesini ziyaret etmeye çalıştığınızda, kullanıcı adınızı rezerve edebilmeniz için uygulamayı App Store'dan indirme seçeneği sunar. Arkadaşlarınızın kaç tanesinin Clubhouse'u kullandığına bağlı olarak, kullanıcı adınızı ayırdığınızı ve uygulamayı indirdiğinizi bildiren bir bildirim alabilirler. Bu olduğunda, göndermek için resmi bir davetiye olmasa bile size davet seçeneğine sahip olurlar.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down