Bu Bir Başarı Öyküsüdür.!!!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 30/03/2017
Alkollü içecek sektöründeki pazar lideri firma, yeni bir slogan arayışına giriyor. Sloganı söylediğimde herkes bu firmanın hangisi olduğunu hemen anlayacak. Bu işi Pazarlama ve Kurumsal İletişim Departmanına veriyorlar. Aradan bir ay geçiyor slogan ortaya çıkmıyor, iki ay geçiyor slogan ortaya çıkmıyor. Patronların İstedikleri slogan bir türlü bulunamıyor. Günün birinde Yönetim Kurulu Üyelerinin birtanesinin şoförü "Bira […]

Alkollü içecek sektöründeki pazar lideri firma, yeni bir slogan arayışına giriyor. Sloganı söylediğimde herkes bu firmanın hangisi olduğunu hemen anlayacak. Bu işi Pazarlama ve Kurumsal İletişim Departmanına veriyorlar.
Aradan bir ay geçiyor slogan ortaya çıkmıyor, iki ay geçiyor slogan ortaya çıkmıyor. Patronların İstedikleri slogan bir türlü bulunamıyor.
Günün birinde Yönetim Kurulu Üyelerinin birtanesinin şoförü "Bira Bu Kapağın Altında" diyor ve markanın sloganı ortaya çıkıyor. Sloganı bulan şoför Kurumsal İletişim Müdürü oluyor ve satışlar patlıyor. İnternette farklı hikayeler dolaşıyor ama bu bilgiyi bizzat şirketin içerisinden bir arkadaştan aldım.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down