Arama Motoru Reklamları / Google Ads

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 08/10/2022
Google arama motorları  reklam veren kullanıcıların marka bilinirliğini ve internet sitelerinde yer almakta olan ziyaretçi trafiğini kontrol eden reklam modelleri olarak kabul edilmektedir.  Google arama motorları özellikle ifade edilmesi gerekir ki anahtar kelimeler ile birlikte oluşturulmaktadır Arama sonuçları sonucunda ortaya çıkan reklamları Google arama motorları reklamcılığı yapmaktadır.  Arama motorları reklamları sayesinde potansiyel müşteri kitlesi ile […]

Google arama motorları  reklam veren kullanıcıların marka bilinirliğini ve internet sitelerinde yer almakta olan ziyaretçi trafiğini kontrol eden reklam modelleri olarak kabul edilmektedir.  Google arama motorları özellikle ifade edilmesi gerekir ki anahtar kelimeler ile birlikte oluşturulmaktadır Arama sonuçları sonucunda ortaya çıkan reklamları Google arama motorları reklamcılığı yapmaktadır.  Arama motorları reklamları sayesinde potansiyel müşteri kitlesi ile doğrudan etkileşim halinde olabilme imkanına sahipsiniz. Markanız var ise markanızın bilinirliğini arttırmak amacı ile kampanyanızı Google arama reklamları sayesinde oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Google reklamları özellikle marka bilinirliğinin artmasında size oldukça fazla katkı sağlaması ile ön plana çıkmaktadır.  Google reklamlarının kullanıcılar tarafından oldukça fazla takip edilmesinin bir diğer  önemli durumu ise Google platformu bir diğer reklam platformlarına göre daha az düşük  maliyet avantajı sağlamaktadır.   Bunun yanı sıra Google reklamlarında tamamı ile satışa yönelik hizmet sunulmaktadır. Google reklamları sayesinde hem marka bilinirliğinizi hem de ürünlerinizi ön plana çıkarabilme hakkına sahipsiniz.

Google reklamları reklamcılık hizmetinin en yaygın bir şekilde müşterilere erişim sağladığı hizmet türlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Google reklamları sayesinde tek tık ile milyonlarca müşteriye en kısa süre içerisinde erişim sağlayarak hizmet verebilirsiniz. Google arama motorları özellikle ifade edilmesi gerekir ki dünyada en çok tercih edilen aram motoru olarak kabul edilir. İyi bir gelir elde etmek istiyorsanız ister işletmeniz küçük olsun ister büyük direkt olarak Google arama motoru üzerinden Google reklamı verebilme imkanına sahipsiniz.

Google platformu üzerinde oldukça kolay bir şekilde marka ya da kurumsal kimliklerinizi  ortaya çıkarabilme imkanına sahip olursunuz. Dijital platformlarda potansiyel   müşterilerinize kısa bir zaman dilimi içerisinde  erişim sağlamak istiyorsanız mutlaka Google reklamlarını tercih etmeniz gerekmektedir. Google reklamları özellikle ifade edilmesi gerekir ki  marka bilinirliğinizin arttırılmasında  kullanıcılarına oldukça fazla avantaj sağlaması ile ön plana çıkar. Google reklamları ile birlikte oldukça kolay bir şekilde kurumsal kimliklerini geliştirmek isteyen kurum ya da kuruluşların mutlaka Google reklamları satın almaları gerekir.

 Hedef kitlenize erişim sağlamanın en kolay ve en hızlı yolu hiç kuşkusuz Google arama motoru olarak karşınıza çıkmaktadır. 

Google Arama Motorları Bileşenleri 

Dünyada en çok tercih edilen ve oldukça fazla gelir elde etmenize zemin hazırlamakta olan Google arama motorunun pek çok bileşenleri vardır. Aşağıda Google arama motorlarının bileşenleri maddeler halinde belirtilerek açıklanmıştır. Gelin hep birlikte inceleyelim.

Başlık: Google arama motorlarının bileşenlerinde önceliği  başlık oluşturmaktadır. Başlığın bu bileşende rolü ve önemi oldukça büyüktür. Başlık mutlaka anahtar kelimeyi bulundurmalıdır.  Bunun yanı sıra başlığın dikkat eçkici ve konu ile uygunluk göstermesi oldukça önemli hususlardan biri olarak karşınıza çıkmaktadır. Başlıklar büyük  harfler ile yazıldığından dolayı okuyucunun  ilgi odağını çekip çekmemelerinde direkt olarak etki etmektedir. 

Url: Url’ler özellikle belirtmek gerekir ki tıklanan reklamlar sayesinde sizlere oldukça fazla avantaj sağlaması ile ön plana çıkmaktadır. Tıklanma esnasında ortaya çıkan reklamlar  sayesinde hem marka bilinirliğiniz hem de kurumsal kimliğiniz ortaya çıkmış olmaktadır.

Açıklama yazısı: Ürünlerinizi ya da markanızı tanıtmak, vizyonunuzu ya da misyonunuzu ön plana çıkarmak istiyorsanız açıklama yazısı mutlaka yazmanız gerekir. Burada kurmuş olduğunuz cümleler mümkün olduğu kadar tamamı ile satış odaklı olmalıdır. Bunun yanı sıra potansiyel müşterinizi ikna edici cümleler kurmaya özen göstermelisiniz. Reklam kampanyanızdan iyi sonuçlar elde etmek istiyorsanız mümkün olduğu kadar kendinize bir sermaye kurmalısınız. 

Sermaye ve birikiminiz olmadığı sürece şirketinizin vizyon ya da misyonunu geliştirmek de oldukça zor durumlar yaşayabilirsiniz. Seo çalışmalarınızı kesinlikle göz ardında bırakmamaya özen göstermelisiniz. Reklam kampanyası öncesinde sitenizde reklam sonrasında açılacak olan sayfaların doğru bir  şekilde çalışmış olmasından emin olmalısınız.

Google Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

Google reklamlarının kullanıcılarına sunduğu pek çok imkan ve avantajları vardır. Eğer kurum ya da kuruluş işletiyorsanız işletmenizin bulunmasında sizlere oldukça fazla kolaylık sağlayacaktır. Bunun yanı sıra özellikle ifade edilmesi gerekir ki Google reklamları sayesinde potansiyel müşterileriniz ile direkt olarak iletişim kurabilme imkanına sahipsiniz. Düşük maliyet avantajı sağlayan Google arama reklamları dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından oldukça fazla tercih edilmesi ile bilinir. Google reklamları ile birlikte maliyet avantajınızı kontrol etmek Google platformu tarafından tamamı ile size bırakılmıştır. Reklam kampanyalarınızı belirlemek konusunda detaylı bilgileri Google arama motoru size sunmaktadır.

 Dünyada en popüler reklam platformlardan biri olarak kabul edilmekte olan Google reklamları günümüzde milyonlarca kullanıcılar tarafından oldukça büyük bir ilgi ile takip edilmektedir. Satış yapmak isteyenler, marka bilinirliğini korumak ve geliştirmek isteyen kişiler için Google reklamları adeta bir köprü görevini üstlenmektedir. Bu sebepten dolayı ürünlerini kolay bir şekilde satmak isteyen kişiler için oldukça iyi pazarlama seçeneği sunmaktadır. Bunun yanı sıra Google reklamları ek gelir imkanı verir. Google reklamlarında ödeme seçenekleri ya da sistemleri tamamı ile sizin bütçenize uygun olarak düzenlenmektedir. Dolayısıyla bütçenize dayalı olarak çalışmalarınızı sürdürme imkanına sahip olursunuz

Bunun yanı sıra oldukça düşük bir bütçe ile maksimum performans elde etmek istiyorsanız mutlaka Google reklamlarını kurmanız gerekmektedir. Google reklamları ile bütçenizi kontrol altında tutabilirsiniz bunun yanı sıra Google'da coğrafi bölge seçimi platformunu kullanarak reklamlarınızı dinlediğiniz lokasyonlara uygun olarak yayınlayabilirsiniz. Bu durumda detaylı olarak örnek verecek olursak coğrafi bölge seçimi platformunda istediğiniz lokasyonları seçtikten sonra reklamlarınız yalnızca bu bölgenin kesimine uygun olarak yayınlanmaktadır. 

Google reklamları sayesinde reklamların ne kadar süre yayında kalacaklarına yalnızca Siz karar vermiş olursunuz. Örneğin reklamlarınızın gün içerisinde şu saat dilimlerinde yayında kaldığında daha fazla potansiyel müşteri oluşturabileceğini düşünüyorsanız belirlemiş olduğunuz saatleri Google arama platformuna belirtmeniz yeterli bir durum olarak karşımıza çıkar. Google arama motorlarında Google reklamları verirken size rapor sunulmaktadır.

 Bu rapor detaylı ve ayrıntılı bir şekilde anlaşılır olarak Google platformu üzerinden sizlere verilir. Google'ın yayınlamış oldu bu raporda ne kadar müşteriye sahip olduğunuz, müşterilerinizin ürünlerinizden en çok hangilerini talep ettikleri Google reklamlarında detaylı olarak sizlere verilir. Bu sebepten dolayı Google reklamları ile kısa bir süre içerisinde milyonlarca müşteriye aynı anda erişim sağlayabilme olanağına sahip olursunuz. Bunu yanı sıra özellikle ifade edilmesi gerekirken Google reklamları seo'dan daha kolay bir şekilde yönetilir.  Öte yandan Google Ads sayesinde sayfanıza daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz bu konuda kolay  ve hızlı kullanımı sayesinde marka bilinirliğinizin kısa sürede artış göstermesini istiyorsanız mutlaka Googla Ads tercih etmeniz gerekmektedir.

 Google Ads ilk kullanım için kullanıcıları kesinlikle zor durumda bırakmaz. Eğer şirketiniz için ilk kez reklam verecekseniz ve bu konuda yardımcı olacak bir platform arıyorsanız Google ads size her daim kolaylık sağlaması ile ön plana çıkar. Öte yandan işletmenizin daha fazla telefon numarası almasını istiyorsanız, daha fazla ziyaretçinin sayfanıza giriş yapmasını hayal ediyorsanız ve daha fazla kesime hitap etmek istiyorsanız tercihiniz mutlaka size bütçe konusunda kesinlikle zorluk çıkarmayan Google Ads’u tercih etmelisiniz.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down