Apple'dan Akıllı Gözlük Geliyor

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 16/11/2016
Son dönemlern tartışmalı markalarından olan Apple'ın yeni bir akıllı gözlük üzerinde çalışmaya başladığı belirtildi. Akıllı gözlük sektöründe bugüne kadar ciddi bir ürün sunamayan Apple’ın yeni üreteceği ürün ile birlikte bu konuda farklı bir çalışmayı duyurmak istiyor. Yapılan paylaşımlar pek çok önemli özelliğin şimdiden öğrenilmesini sağlarken Apple tarafından üretimi gerçekleştirilecek gözlüğün Google Glass ile benzer olacağı […]

Son dönemlern tartışmalı markalarından olan Apple'ın yeni bir akıllı gözlük üzerinde çalışmaya başladığı belirtildi.

Apple'dan Akıllı Gözlük GeliyorAkıllı gözlük sektöründe bugüne kadar ciddi bir ürün sunamayan Apple’ın yeni üreteceği ürün ile birlikte bu konuda farklı bir çalışmayı duyurmak istiyor. Yapılan paylaşımlar pek çok önemli özelliğin şimdiden öğrenilmesini sağlarken Apple tarafından üretimi gerçekleştirilecek gözlüğün Google Glass ile benzer olacağı belirtildi.

Apple Google’a Rakip Olacak
Tasarım ve işlevlerinin benzer olması iki markanın akıllı gözlük sektöründe birbiriyle rakip olmasını sağlayacak. İddialara göre yeni gözlükte artırılmış gerçeklik özelliği de sunulacak. Bu bakımdan kullanıcıların farklı bir gözlük denemesi mümkün olacak üstelik bu seçenek sayesinde çok daha kapsamlı ve kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını giderebilecek bir gözlük seçeneği de yaratılabilecek.
2017 yılı itibariyle yeni gözlüğün tanıtılması beklenirken özellikle iPhone 8 cihazlarıyla kişilerin akıllı gözlüğe sahip olması bekleniyor. Özellikle 2017 yılı iPhone'un 10. yılı olması sebebiyle Apple tarafından özel bir ilgi gösterilecek. Bu çalışmalar kapsamında da yeni bir ürünün piyasaya sunulması mümkün görünüyor. Yeni telefonlarda aynı zamanda ekranlarda da değişiklik yapılacak. Kavisli ekranların farklı teknolojik donanımların yeni telefon ile birlikte gelmesi bekleniyor. Bu açıdan pek çok yenilik kullanıcılara yeni modeller ile birlikte sunulurken gözlük gibi donanımlar ile yeni modellerin desteklenecek olması ortaya farklı çalışmaların çıkmasına imkan sağlayacak.
10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down