Apple ile Samsung arasında sürpriz bir anlaşma yapıldığı öğrenildi. Anlaşma OLED ekran desteği için yapıldı. Teknolojik alanda Apple ve Samsung rakip olsa da OLED ekrana geçme konusunda iki marka arasında anlaşma sağlandı. Apple tarafından Samsung’a götürülen teklif sonrasında Samsung tarafından iş birliğine onay verilirken, yapılan anlaşma doğrultusunda OLED desteği alacak Apple, 2017 yılından itibaren iPhone […]

Apple ile Samsung arasında sürpriz bir anlaşma yapıldığı öğrenildi. Anlaşma OLED ekran desteği için yapıldı.
apple-ve-samsung-tan-surpriz-anlasma
Teknolojik alanda Apple ve Samsung rakip olsa da OLED ekrana geçme konusunda iki marka arasında anlaşma sağlandı. Apple tarafından Samsung’a götürülen teklif sonrasında Samsung tarafından iş birliğine onay verilirken, yapılan anlaşma doğrultusunda OLED desteği alacak Apple, 2017 yılından itibaren iPhone ekranlarında bu teknoloji kullanılacak.
Apple’ın teknoloji anlamında Samsung’tan böyle bir yardım alması her ne kadar iki marka arasındaki rekabette yeni bir dönem yaratmış olsa da Apple2ın cihazlarını OLED teknolojisi ile daha iyi bir hale getirecek olması da rekabetin farklı bir boyutu olacak.
İPhone Geliştirmek İstiyor!
Apple’ın iPhone’u geliştirmek istediği ve bu doğrultuda farklı özellikle ve donanımlar üzerinde çalışma yaptığı öğrenilirken, bu kapsamda OLED ekranların kullanılacak olması da oldukça iyi bir yenilik olacak. Konuyla ilgili daha önce yapılan açıklamalarda Apple’ın OLED teknolojisi için yeterliliği olmadığı ve bu konuda OLED teknolojisinin kullanılmayacağı belirtilse de Apple tarafından Samsung gibi dev bir markadan destek alması, işleri daha kolay bir hale getirdi.
Anlaşma 3 Yıllık
İki marka arasında yapılan anlaşmanın 3 yıllık bir dönemi kapsadığı açıklanırken, anlaşmanın detayları da paylaşıldı. 100 milyon ekran ünitesi hazırlayacak Samsung, bu iş için 2.59 milyar dolar alacak.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down