Apple Uyarı! Şarj Ömrü İçin Bunu Yapmayın!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 12/03/2016
Apple tarafından yapılan yeni bir açıklama, şarj konusunda tüm bilinenleri değiştirdi. İşte yapılan resmi açıklama ve arkasındaki gerçekler… Apple başta olmak üzere tüm akıllı telefonlarda şarj ömrünün uzun olması için pek çok optimizasyon yapılarak, kullanıcılar farklı işlemler uygulardı. Bu konuda Apple ile ilgili farklı bir durum ortaya çıktı. Apple'da şarj ömrünün daha uzun olması için […]


Apple tarafından yapılan yeni bir açıklama, şarj konusunda tüm bilinenleri değiştirdi. İşte yapılan resmi açıklama ve arkasındaki gerçekler…
apple-uyari-sarj-omru-icin-bunu-yapmayin
Apple başta olmak üzere tüm akıllı telefonlarda şarj ömrünün uzun olması için pek çok optimizasyon yapılarak, kullanıcılar farklı işlemler uygulardı. Bu konuda Apple ile ilgili farklı bir durum ortaya çıktı.
Apple'da şarj ömrünün daha uzun olması için uygulama kapatmanın bir avantaj sağlamadığı resmen Apple tarafından da onaylandı. Apple‘ın iOS şefi Craig Federighi tarafından yapılan bu resmi açıklamada, uygulama kapatmanın herhangi bir avantaj sağlamadığı ve pil ömrüne de etki etmediği ifade edildi.
Böyle Bir Alışkanlık Yok!
Kendisinin uygulama kapatma gibi bir alışkanlığının olmadığını söyleyen Federighi, bu durumun da sadece kullanıcılarda bir alışkanlıktan ileri geldiğini söyledi.
Akıllı telefonların ilk piyasaya çıkmasında ve Apple'ın ilk modellerinde uygulama kapatmanın ne kadar yararlı olduğu bilinmese de piyasadaki mevcut Apple ürünlerinde bu konuda bir etki alınmasının mümkün olmadığı resmi açıklamayla da duyurulmuş oldu.
Uygulamalar Çalışmıyor!
Menü tuşuna basıldığında görülen uygulamaların arka planda çalışmadığı ve bu nedenle de şarj ömrüne herhangi bir etkisi olmadığını söyleyen Federighi, bu bakımdan kullanıcıları uyardı. Bu konuda tek bir ayrıntıdan bahseden Federighi, konum servislerini kullanan ve sürekli konum bilgisi alan uygulamaların arka planda pil konusunda etki yapabileceğini söyleyerek sadece bu tip uygulamalara dikkat edilmesini istedi.

10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down