Apple acımıyor siliyor! Binlerce uygulama App Store'dan kaldırıldı!

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 17/11/2016
Apple, kalitesiz ve klon yapımları App Store'dan kaldırmaya devam ediyor. Firma şimdi de 47 binden fazla uygulamayı mağazadan sildi! Peki, hangi kategorideki uygulamalar silindi?   Teknoloji - Apple acımıyor siliyor! Binlerce uygulama App Store'dan kaldırıldı! 17/11/2016 13:00 Güvenliğe verdiği önem ile bilinen Apple, iOS uygulama mağazasında geçtiğimiz gün büyük çaplı bir temizlik yaptı. Diğer platformların aksine önüne […]

Apple, kalitesiz ve klon yapımları App Store'dan kaldırmaya devam ediyor. Firma şimdi de 47 binden fazla uygulamayı mağazadan sildi! Peki, hangi kategorideki uygulamalar silindi?

17/11/2016 13:00

Güvenliğe verdiği önem ile bilinen Apple, iOS uygulama mağazasında geçtiğimiz gün büyük çaplı bir temizlik yaptı. Diğer platformların aksine önüne gelen uygulamasını yüklesin mantığı ile çalışmayan Apple'ın gözünden kaçan kalitesiz uygulama sayısı tam 47.300 adet olarak açıklandı.
Sensor Tower'ın açıkladığı rakamlara göre; App Store'dan kaldırılan uygulamaların sıyası geçen yıla göre %238arttı. Bu temizlikte en ağır darbeyi oyun kategorisi aldı. Oyunlar kategorisinden %28, Eğlence kategorisinden %8.99, Kitaplar kategorisinden %8.96, Eğitim kategorisinden %7 ve Yaşam Tarzı kategorisinden ise %6'lık bir uygulama silimi gerçekleştirildi.
Kaldırılan uygulamalar genellikle kalitesiz veya klon yapım olduğu için App Store'da artık yer almayacak. Apple'ın ilerleyen dönemde daha fazla uygulamayı mağazadan kaldırması bekleniyor..
1479286618_apple-removed-a-ton-of-apps-from-the-app-store-last-month.jpg.png
Aylara göre App Store'dan kaldırılan uygulama sayısı
10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down