Android N'de Yeni Gelecek Özellikler Ne?

Yazar: Ömer LAYIK tarih: 20/05/2016
Android N'de Yeni Gelecek Özellikler Ne? Android işletim sisteminin yeni versiyonu ile birlikte telefonlarda yeni özellikler kullanılmaya başlanacak. Google tarafından geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen etkinlikte Android'in yeni versiyonu hakkında pek çok detay paylaşılırken bu konuda özellikle 8 yeniliğin üzerinde duruldu. Android işletim sisteminin yeni versiyonu ile birlikte sistemin artık çok daha hızlı çalışacağı belirtilirken bu durum […]

Android N'de Yeni Gelecek Özellikler Ne?

Android işletim sisteminin yeni versiyonu ile birlikte telefonlarda yeni özellikler kullanılmaya başlanacak.

Android N'de Yeni Gelecek Özellikler Ne?Google tarafından geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen etkinlikte Android'in yeni versiyonu hakkında pek çok detay paylaşılırken bu konuda özellikle 8 yeniliğin üzerinde duruldu. Android işletim sisteminin yeni versiyonu ile birlikte sistemin artık çok daha hızlı çalışacağı belirtilirken bu durum kuşkusuz tüm kullanıcıları memnun edecek. Üstelik bu hız yüzde 75'e varan yüksek bir oranda gerçekleşecek.
Ekran İkiye Bölünecek

Android işletim sisteminizi versiyonundaki bir yenilik ise ekranın ikiye ayrılabilir olması. Özellikle aynı anda iki farklı uygulamayı kullanmak isteyen kişiler ekranı ikiye bölerek bu ihtiyaçlarını giderebilecek.
Kısayollara Erişim Kolay Olacak
Android'in yeni versiyonunda bildirimlere de kısa bir erişim yolu açılacak. Böylece kişiler bildirimler için uzun adımları takip etmek yerine kısa erişim yolu ile birlikte kolay bir şekilde bildirimlere ulaşabilecek.
Android işletim sisteminin yeni versiyonunda görsellik açısından da tema ve duvar kağıtlarının kullanıldığı görülürken kadınlara özel olarak da 13 yeni farklı emoji kullanıma sunulacak.
Almadan Dene Dönemi Başlıyor
Üstelik Google Play üzerinden satın almadan test etme gibi özellikleriyle birlikte kolay bir şekilde kullanım sağlanacak Android sisteminde sanal gerçeklik de unutulmamış durumda. Cihazlar ile birlikte sürpriz bir yenilik ise Android isminin kullanıcılar tarafından belirlenecek olması.
Google tarafından açılan sayfa aracılığıyla kişiler önerilerini sunacak ve en çok öneri alan isim Google tarafından Android'in yeni versiyonunda kullanılacak.
10 yıllık tecrübe ile mutlu müşteriler.

Benzer paylaşımlar

Top magnifierarrow-down