Adwords Ajansı Seçerken Nelere Dikkat etmelisiniz ?

Google Arama ve Görüntülü Reklam ağında hizmet veren birçok Ajans var. Uygun Adwords Ajansını bulmak için,  Müşterilerimizin de üzerinde durduğu ve bize yönelttiği bir çok soru var.  Geçmişte yaşanılan kötü tecrübeler, yanlış reklam stratejileri ve bir çok konu firmaların Ajanslara olan güvenini de alıp götürüyor.  Google Adwords Ajansınızı seçerken  aşağıdaki soruların yanıtlarını almanız faydanıza olacaktır.

trust

Ajansın  bir sertifikası var mı? Google Partner olan bütün Google AdWords ajansları https://www.google.com/partners/ sayfasında bir profile sahiptir ve Google Partner olabilmek için gerekli sertifika ve diğer şartları sağlamış demektir.SEOQUBE olarak buradan Ajansımıza özel profilimizi kontrol edebilirsiniz.

googlepartner

Sektörel deneyim ? Bir AdWords ajansının sektörel deneyimi olması  daha fazla paranın cebinizde kalması demektir. Ajans, reklam kurguları da dahil olmak üzere sektör tecrübesini bütün kampanyalarınızda uygulayıp daha iyi işler çıkaracaktır. Şunu da unutmamak gerekir; sektör tecrübesi, başlı başına karar vermenizi sağlayacak bir kriter değildir. Çalışacağınız Ajanstan, müşterileri ile alakalı Başarı Hikayesi olup olmadığını sorabilirsiniz.

Çünkü; reklam tek bir amaca hizmet etmektedir. Daha fazla müşteriye ulaşıp, hizmet satmak.

tecrübe

Adwords Ajansı ne kadar Şeffaf ?  Google Reklam maliyetleri için ne kadar ücret ödeyeceğinizi bilmek ve reklam performansını doğru ölçmek çok önemlidir.Müşterilerimize adwords.google.com üzerinden erişim veriyoruz. Bazı Ajanslar  Google Adwords harcama ve raporlama için kendi sistemleri üzerinden erişim verirler. Google Adwords paneli dışında bir panelden erişim sağlıyorsanız gerçek maliyetleri ve gerçek istatistikleri içerdiğinden emin olmalısınız. Öyle ki; bazı ajanslar 1000TL harca 1000TL kazan gibi gerçek dışı promosyonlar sunabiliyorlar. Google Reklam hizmeti ile alakalı bir Ajansla anlaşmadan önce Reklam harcamalarınızı ve raporlarınızı nereden göreceğinizi mutlaka sorun.

SNP_DE11C49676A6E1D18A19B323FB69BA4D09C4_2670005_en_v1

Google Sertifikalı İş Ortağı bir Ajansla çalışmak isteyen tüm şirketlerin sorularını içtenlikle cevaplamaya hazırız.

One thought on “Adwords Ajansı Seçerken Nelere Dikkat etmelisiniz ?

  1. Google partner ilk defa duydum . O da sosyal ağ mı_? nasıl üye oluruz. ücretli mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir